пʼятниця, 15 грудня 2017 р.

Інтерв'ю про подорож до Брюсселю

Знайомтесь: Світлана  Сокирко, прес-секретар у Тернопільська обласна державна адміністрація, в минулому - талановита  чудова учениця нашої Вишнівчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Світлана запропонувала мені поділитися з читачами одного із тернопільських сайтів інформацією про мою подорож до Брюсселю 6-7 грудня.

Основна світлина Світлани Сокирко
ваша основна світлина
Онлайн інтерв'ю Світлани Попель із Світланою Сокирко

1) В чому суть проекту? Хто його готував? Власне, з чого все починалося, як виникла ідея?

ПрофільВсеукраїнський проект Школа SMART – Arduino та Raspberry Pi - школа для учнів, батьків, вчителів" організовано групою “Відкрита школа: Хмарні сервіси в освіті” на сайті Facebook у лютому 2016 року. Він згуртував навколо себе вчителів-новаторів, яким довелося напрацьовувати новий досвід, розробити свої власні шкільні мініпроекти в рамках спільного, в якому планувалося обладнати наборами мікроелектроніки, що включають мікроконтроллери Arduino та мінікомп’ютери Rapsberri Pi близько 40 шкіл.
На першому етапі запущено проект в перших 8 школах, на наступному – у всіх інших, вчителі яких зацікавилися проектом та приєдналися до групи у Facebook.


Тему свого шкільного проекту у нашій Вишнівчицькій ЗОШ І-ІІІ ст. ми обрали таку: "Фітокартина для кабінету інформатики" з метою познайомитися з основами електроніки, дізнатися для чого потрібне програмування; на практичному досвіді торкнутися таких цікавих цифрових технологій як Arduino та Raspberry Pi.

2) Які були етапи конкурсу, скільки було загалом проектів? 


Профіль В березні 2017р. я зареєструвалася на сайті європейської освітньої спільноти SCIENTIX, де побачила оголошення про конкурс "All-STEM, All-stars" Competition.Одним з найбільш важливих завдань для Альянсу STEM є заохочення і підтримка зусиль, щоб вчителі і школи працювали щодня з предметами STEM в класах, прагнення сприяти роботі вчителів і забезпечити школи яскравими і новаторськими ідеями, щоб надихнути учнів навчатися в STEM. 

Абревіатура STEM означає поєднання в одій діяльності різногалузевих компетенцій: Science, Technology,  Engineering,  Mathematics. Ознайомившись з особливостями інноваційної методики STEM, я зрозуміла, що наш проект якраз відповідає критеріям даного конкурсу.
Конкурс проходив у двох категоріях: події, де відбиралися 10 переможців і відео, де обирався лише один переможець за голосуванням журі, а інший - за голосуванням в соцмережах Facebook  та Twitter.
Для участі у даному конкурсі я створила англомовний ролик згідно до вимог і опублікувала його на каналі YouTube:


 

👑Високе визнання для Вишнівчицької ЗОШ І-ІІІ ст. Тернопільської області на Європейському конкурсі Schoolnet All Stem All Stars! 💫Конкурс був, перш за все, великим успіхом з точки зору участі. 💥Тут побачили учителів з усієї Європи, представлено понад 400 робіт у всіх категоріях, за участю тисяч студентів і викладачів та понад 230 компаній і MPI по всій Європі за тематикою STEM (наука, технологія, інженерія і математика).

👨6 червня 2017р. Альянс STEM з гордістю оголошує переможців «All-STEM, All-Stars» конкуренції! Рішення було нелегким, але Альянс STEM має партнерів, які забезпечили добре підготовлене і строге журі з довгим і перевіреним досвідом в сфері STEM освіти.


Членами журі, які ретельно оцінювали список заявок на участь в конкурсі, були:
Жаннетт Аксіза , директор зі стратегії та корпоративні послуги - Транспорт Мальта
доктор Águeda Гра-Веласкес , керівник Наукової програми, Scientix Керівник проекту - EUN
Аннелі Коль , Jet-Net і координатор Освіта - Shell Nederland
Джулі МакКаллум , співробітник по зв'язках - CA Technologies в регіоні EMEA
Домінік Нолан , старший менеджер програми Освіта - IBM EMEA
Майк Роджерс , радник ЄС - Ліндау Лауреати Нобелівської премії

Конкурс тривав у 2 етапи:

І.На першому етапі  журі обрали 5-ку фіналістів, серед яких був мій ролик, і дальше всім учасникам конкурсу було запропоновано взяти участь в організації голосування через соцмережі;

ІІ. Після завершення  другого етапу моя робота була обрана в якості переможця за голосуванням журі, а другий відеоролик, обраний голосуванням у соцмережах - це робота моєї колеги із нашого спільного всеукраїнського проекту, вчительки початкових класів з м. Червонограда Львівської області - Анни Савіцької.

  Журі обрало 12 переможців ( 10 - у категорії Події і 2 - у категорії Відео), які нагороджені все-оплаченою поїздкою на STEM Alliance High Level Event, що відбулася у Брюсселі 6-7 грудня 2017 року.

👨‍🎓👩‍🎓🕵️‍♀️Міжнародне журі, що складається з викладачів, експертів і відомих представників з компаній-партнерів рівня StemАльянсу - CSR Europe, European Schoolnet, Європейська асоціація Нафтохімія, IBM, Lenovo і Microsoft, було вражене оригінальністю і високою якістю відео, яке розповідає про навчально-дослідницьку діяльність, проведену учнями Вишнівчицької ЗОШ І-ІІІ ст.  під час їхньої роботи над проектом "Фітокартина для кабінету інформатики".🥇🏆🏅 В присутності міністрів освіти європейських і провідних представників компаній-спонсорів я отримала нагороду 7 грудня в Брюсселі. Нагорода - це визнання прихильності, ентузіазму та захоплення співробітництвом вчителя та його учнів.


Нам з Анною Савіцькою поталанило двічі: бути в цьому числі переможців  та подорожувати до Бельгії вдвох!


3) Розкажіть, будь ласка, про саму поїздку. Яка була атмосфера? що сподобалося і запам яталося найбільше? Якою була програма заходу у Брюсселі? Що нового і цікавого Ви навчилися завдяки поїздці?


Профіль За допомогою електронного сервісу ми отримали оплачені авіаквитки зі Львова до Брюсселю з пересадкою у Варшаві. По приїзді в столицю Бельгії поселилися в заброньованих для нас номерах готелю Crowne Plaza.
Перед виїздом Брюсселю організатори надіслали нам програму заходу і карту нашої подорожі в столиці Бельгії.
День перший, 6 грудня були: приїзд, поселення в готель, участь у воркшопі найкращих STEM- вчителів Європи в офісі European Schoolnet:


Під час воркшопу ми ознайомилися з слідуючим:
1. Як організувати співпрацю школи з підприємствами  та отримати позитивний результат.
 2. Використання приходу фахівців в школу.

Після воркшопуу нас з Анною відбулася подорож по Брюсселю і спільна вечеря з STEM-педагогами з різних європейських країну готелі Crowne Plaza за круглим столом.

  День другий, 7 грудня відбулася STEM подія високого рівня "Розвиток та розширення співпраці у сфері освіти та промисловості", під час якої і проходила церемонія нагородження фіналістів конкурсу^


Представники високого рівня з бізнесу та сектора освіти зібралися, щоб обговорити шляхи розвитку та розширення співпраці в галузі бізнес-освіти для покращення досліджень та кар'єри в галузі науки, техніки, інженерії та математики (STEM) у Європі.
Ця подія стала важливим кроком у визначенні того, як бути більш впливовими в більшій кількості країн, використовуючи та розширюючи існуючі багатосторонні ініціативи через STEM Alliance, для покращення навичок STEM та можливостей для працевлаштування молоді. Учасники заходу "STEM Alliance", що беруть участь у заходах "Розвиток та розширення співпраці у сфері освіти та промисловості", закликали визначити стратегію співпраці в галузі бізнес-освіти як загальноприйнятої практики в усіх європейських країнах, включаючи керівні принципи для сприяння структурованій співпраці на національному рівні. Детальніше читайте ТУТ на мові оригіналу.

Надзвичайно приємно було перед виходом на сцену дивитися відеоогляд робіт фіналістів, моя робота у моїй групі (ми виходили на сцену для нагородження тьома групами) була першою:
Після церемонії нагородження відбулася виставка проектів-переможців конкурсу. Кожний вчитель предствляв свою роботу за допомогою постера. Мій виглядав так симпатично завдяки дизайнерській підтримці керівника нашого всеукраїнського проекту #ШколаSMART п. Дениса з нікнеймом Наука України :


Найбільшим надбанням, здобутим за час цієї поїздки, вважаю розширення кола своїх друзів, цього разу - з різних європейських країн: Франції, Бельгії, Ізраїлю, Греції, Румунії, Італії. А це - нові можливості для розвитку та співробітництва. Також дізналася про те, як можна використовувати унікально корисні шанси, які пропонує Альянс STEM .
4)І кілька слів вражень про саме місто Брюссель і, якщо є фото чи відео, то було б супер)

Профіль Брюссель вражає своєю грандіозністю, починаючи вже з самого аеропорту Завентем.  Добиралися ми звідтіля до готелю найдешевшим видом транспорту - автобусом, який приємно здивував нас ціною 2-ох квитків, придбаних разом - 6 євро замість 10 євро, так як квиток, придбаний для одного пасажира коштував би 5 євро.
Саме місто справляє враження нескінченності і в площині , і у висоті. Як і у древньому Львові, тут можна зустріти архітектуру старовини, а поруч - сучасні модерні хмародери. Особливо мені сподобались дороги в місті, безпечні для пішоходів. Якщо вулиці широкі, то поділені вздовж безпечними пішохідними алеями та зонами відпочинку. Переходи для пішоходів не ширші за відстань, де одночасно можуть паралельно рухатися лише 2 транспортні засоби.  

2 коментарі:

  1. Посмішка голівудскої кінозірки, Світлано! І це заслуговано Вами! Дуже вдячна за можливість бути з Вами знайомою!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. спасибі, п. Тетяно! Дуже приємно, що фото вийшло гарне

      Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...