пʼятниця, 16 червня 2017 р.

Чи кожному вчителю обов'язково потрібний персональний сайт?

Відповідь однозначна: НІ!
Ведення сайту чи блогу передбачає наявність у педагога декількох важливих факторів:

 • достатній рівень володіння ІКТ, необхідних для роботи з власним веб-ресурсом;
 • накопичення цікавого досвіду роботи, яким вчитель хоче поділитися з колегами в мережі;
 • комунікабельність;
 • доброзичливість;
 • бажання постійно вчитися та вдосконалювати фахову майстерність.
Цей ряд можна продовжити ще багатьма корисними побажаннями вчителю-блогеру, але тут перелічено найважливіші.
Сьогодні в соцмережі багато колег тривожаться слухом, що з нового навчального року всіх педагогів буцімто заставлять створювати персональні сайти.
Як вчитель-практик, блогер, скажу, що це є нісенітниця, бо ще нікому не вдалося підстригти всіх під одну гребінку.
Хоча для мене особисто даний  блог став вірним і добрим помічником у моїй вчительській практиці. Яким чином? Про це Ви можете дізнатися із публікації "Персональний сайт педагога як веб-портфоліо" на сторінках 27-34 журналу "Заступник директора школи", №1,2017.
Хочу додати, що за часів, коли в мене не було доступу до інтернету, намагалася поділитися досвідом, надіславши  в редакцію одного видавництва свої авторські доробки, схвалені групою методистів на одному з конкурсів "Вчитель року", але ніякої відповіді так і не дочекалася. 
На своєму ресурсі публікую все, що вважаю за потрібне. І читачів та прихильників є чимало, а їхні позитивні коментарі надихають до подальшого навчання та розвитку.
Саме завдяки цьому веб-ресурсу редактори фахових видавництв самі запропонували мені співпрацювати з ними.
На початку 2017 р. вставила в лівій колонці блогу гаджет Flag Counter і ось щойно зроблений скріншот красномовно свідчить про кількість відвідувачів з 35 різних країн світу:

Хтось із колег пише, що вчителю достатньо соцмережі, щоб поділитися новиною, чи прочитати новини від колег. Але  стрічка новин летить у нескінченність, а на блозі всі публікації можна впорядкувати по темах, щоб легко віднайти потрібну інформацію  як от, наприклад, схожу за духом із сьогоднішньою:
Створені мною сайти:5 коментарів:

 1. От аби всі так писали! Ретельно, акуратно, системно, хоч я тільки переглянув, а не прочитав. І тезу про однозначність (дуже помітну) не підтримую, але просто і побачити такий матеріал - велике свято. А що вже казати про відповідь.
  Спасибі, пані Світлано. Отаками статтями, до уваги патріотів, будується нова країна.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ой, ну що ж ти будеш робити... Журнал паперовий. Шкода. Але те, що є у відкритому доступі - спасибі ГугльБлоггеру - треба осмислити.

   Видалити
 2. Погоджуюсь з кожним словом, пані Світлано!
  Розповідаючи колегам про блоги, я порівнюю їх з віршами. Адже написати простенький (примітивний)віршик можна дуже швидко, але чи буде це торкатися серця і душі читача. Справжній поет чекає натхнення! Так і з блогом - створити можна за 5-10 хвилин, ну ще годинка на дизайнування. Але має виникнути велика потреба і бажання створити веб-ресурс - Тоді він буде "жити" повноцінним життям: постійно наповнюватись цікавими і корисними матеріалами як для автора, так і для читачів, коло яких буде збільшуватись :)
  А за примусом - нічого корисного не буде :( Хоча, як кажуть, "апетит приходить під час їди".

  ВідповістиВидалити
 3. Ваш блог і мені стає в нагоді! Дякую за корисні, якісні та доброзичливі пости.

  ВідповістиВидалити
 4. Дякую за гарну статтю!!! Погоджуюся з Вами!!! Такими ж словами переконувала методиста відділу освіти!!! Чекаю на нові дописи!!!

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...