неділя, 18 червня 2017 р.

20 років потому


Яка ж це сила щороку збирає до шкільного порогу випускників, котрі закінчили школу 5, 10, 15, 20, 30, 40, 50 років тому назад.
Схвильовані і щасливі, з квітами в руках, під звуки знайомого маршу крокують вони на урочисту шкільну лінійку зі своїми класними мамами та вчителями.
Школа завжди радо відкриває двері і приймає в теплі обійми своїх вже змужнілих, загартованих життям, колишніх пташенят, яких щороку випускає у дорослий світ.
В такі моменти мене охопюють хвилюючі почуття, бо приходять далко не всі 100% випускників, бо зморшки посіяло життя на їхніх загорілих обличчях, бо зарано посріблила сивина скроні багатьох із них... Радість і біль смутку водночас  щемлять на серці і добувають з глибини його сльози щастя і печалі.

Вчора, 17.06.2017р. в мене був особливий у житті день: зустріч з моїми першими випускниками, особливо дорогими і незабутніми, котрі залишили свій клас і школу в 1997р.
І був урок, тема якого : "Моє самостійне життя довжиною в 20 років".
Урок почався, як завжди, із перевірки відсутніх, яких, на жаль, виявилося аж 12. Причини різні, житейські проблеми, але, найчастіше звучало: перебуває на заробітках за кордоном (ознака нашого часу).
Присутніх було 15 випускників. Домашнє завдання всі з них виконали на відмінно:
отримали освіту, оволоділи професіями, створили сім'ї, народили загалом на світ 27  українців та україночок. Статистика зібрана і подана мною вище за допомогою сучасних ІКТ.
Були душевні спогади та тепле спілкування. Діти згадували вірші і пісні, які я писала саме для них, адже це був не просто клас учнів, а справжній акторський колектив, з яким ми перемагали на всіх конкурсах і змаганнях. Який жаль, що тоді не було в нас цифрової техніки, тому залишилося дуже мало світлин з того періоду, а то б можна було збудувати шикарнющий сайт.
Фото 20 річної давності:
До речі, всі зачіски дівчата робили в класі безпосередньо перед випускним одна одній, а також і мені, класному керівнику. Були із шкільної парти  професіоналами в багатьох сферах!

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...