пʼятниця, 13 січня 2017 р.

ThingsSpeak+Raspberry Pi = автоматизація процесу постійної передачі даних на хмару

Сьогодні мова піде про використання  мікрокомп'ютера Raspberri Pi в проекті "Школа SMART: Arduino & Raspberri Pi".

Сам пристрій є унікальним по тій причині, що має на своєму борту модулі для підключення WiFi, Bluetooth та локальної мережі, а також 40 цифрових пінів (призначенням яких можна програмно управляти) для під'єднання сенсорних датчиків, котрі дають можливість передавати дані з реального світу у віртуальний.
Хмарним середовищем для онлайн-трансляції даних, зібраних датчиком вимірювання температури та відносної вологості повітря  DHT11, а також  модулем освітленості ми обрали безкоштовний та доступний в опануванні сервіс ThingsSpeak (у перекладі з англ. : РечіРозмовляють).
Давайте розглянемо один із способів як організувати автоматичне передавання даних на хмару: за допомогою Планувальника завдань в  Linux, на основі якої працює ОС Raspbian.
Крок1. Для прикладу візьмемо робочий файл, написаний мовою Python для зчитування даних температури та відносної вологості повітря  датчиком DHT11 та виведення їх на екран спочатку в консолі Putty:
Результати вимірювання в консолі:


Крок 2.Змінимо файл для передачі даних в хмарне середовище ThingsSpeak (коди ключів приховані, оскільки це приватна інформація ;)):

Результати вимірювання дивимось на хмарі ThingsSpeak:


Крок 3. Автоматизуємо передавання даних на хмару без залогінення на нашому мікрокомп'ютері, іншими словами, дані передаватимуться на хмару при підключенні Raspberri Pi до живлення та до Інтернету.

  • На основі попереднього файлу створимо новий dht11_github_cron.py, внісши необхідні зміни: закоментуємо рядки, які стали непотрібними, а також прибираємо цикли, оскільки даний файл буде працювати в безперервному циклі з інтервалом, який ми встановили (в нашому випадку - 10 хв)
  • Зробимо даний файл виконуваним за допомогою командної стрічки: chmod + x dht11_github_cron.py, внаслідок чого його назва змінить свій колір у консолі на зелений
  • Зайдемо в Планувальник завдань за допомогою командної стрічки: nano /etc/crontab
  • Внизу існуючої таблиці запишемо такий рядок (10 - це число хвилин, через кожні з яких Raspberri буде передавати дані на хмару) :
*/10 *   * * *   root    /home/pi/dht11_github_cron.py >>/home/pi/dht11_github_cron.py.log 2>&1

  • збережемо зміни у даному файлі.
Ну от і все! Процес передачі даних з сенсорного датчика за допомогою  Raspberri Pi на хмару ThingsSpeak повністю автоматизовано!
Як для мене, цей пост - добра шпаргалка на майбутнє, якщо щось забуду, буде де підглянути. А для тих, хто йде за мною, думаю, непоганий орієнтир, бо дуже важко самостійно знайти правильне рішення. Допомога є хіба що на англомовних сайтах. Тому потрібно грамотно сформулювати свій запит також англійською.
Удачі Вам!
Саме зараз розпочинається друга хвиля всеукраїнського проекту "Школа SMART: Arduino & Raspberri Pi". Всіх охочих приєднатися до нього запрошую написати про своє бажання в групі  Школа Smart: спільні проекти

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...