субота, 24 грудня 2016 р.

"Розумні" речі вже є в нашій школі!


Проект "Школа SMART: Arduino & Raspberry Pi" дав можливість учням нашої школи зрозуміти, що таке "розумна" річ і, головне, що її можна створити власними руками та величезним бажанням опановувати нові найсучасніші технології.
То ж що таке "розумна" річ?
Насамперед, нею може бути будь-який об'єкт живої чи неживої природи, який здатний щось"відчувати", знати, взаємодіяти з іншими предметами та передавати інформацію  у віртуальний світ, а також дає можливість управляти собою через інтернет.
Опанувавши ази програмування мовою Arduino, учні 8 класу створили робота-поливальника для фітокартини, яку змонтували власноруч в ході виконання проектної роботи "Фітокартина для кабінету інформатики".
Але першим роботом у нашій школі був мініатюрний світлодіод, яким школярі навчилися керувати за допомогою хмарної технології Blynk.
Це було круто: включати і виключати світлодіод за допомогою смартфону через Інтернет!
Наступним хмарним сховищем для своєї шкільної "бібліотеки розумних речей" ми обрали безкоштовний сервіс ThingSpeak
Дані про температуру та відносну вологість повітря в нашому класі, зібрані  сенсорним датчиком DHT11, передаються на хмару https://thingspeak.com/  за допомогою мікрокомп'ютера Raspberry Pi  та відповідного коду на мові Python.
Їх ви можете прочитати в інтерактивних фреймах нижче, поводивши мишкою по точках. Інструкцію по роботі з даним сервісом можна побачити в публікації моєї колеги  Світлани Демченко, вчителя математики та інформатики Одеської ЗОШ №82.

Попереду у нас ще багато цікавих проектів та компетентнісних задач, пов'язаних з отриманим набором мікроелектроніки в рамках всеукраїнського проекту.
Далі ми плануємо опанувати хмарні сервіси для "розумних речей" від Microsoft: Windows 10 IoT, Azure IoT для Raspberry Pi 3. З цією метою для вчителів - керівників шкільних проектів представництвом компанії Microsoft 26.10.2016 проведено спеціальний онлайн-тренінг, а 8-класники нашої школи взяли участь 15.11.2016 в онлайн майстер-класі "ІоТ", що відбувся в центральному офісі представництва компанії Microsoft в Україні. Про цей захід можна прочитати в слідуючих публікаціях:

УКРАЇНСЬКІ ШКОЛЯРІ РОЗРОБЛЯЮТЬ ПЕРШІ ПРОЕКТИ ІНТЕРНЕТУ РЕЧЕЙ

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...