четвер, 3 листопада 2016 р.

Проект, який змінив мій урок інформатики

#ШколаSmart  Коли в лютому місяці цього року в мережі Фейсбук у групі "Відкрита Школа: Хмарні сервіси в освіті" побачила оголошення про початок всеукраїнського проекту "Школа Smart: Arduino & Raspberry Pi", то подумала, що це точно не для мене: лякали нові і незнайомі слова, а вже що там далі буде, це, хвала Богу, мене не стосуватиметься, подумала в той момент.
Через деякий час в цій же групі  мені впали в око картинки з різноманітними прозорими конструкціями для вертикального озеленення, від яких довго не могла відірватися.


Як виявилось, саме створення таких конструкцій та обслуговування їхньої життєдіяльності за допомогою сучасної робототехніки і є метою впровадження вищезгаданого проекту в українських школах.

Ну що тут вдієш: красиве, розумне і корисне об'єднавшись, як магнітом притягнули до себе, тому  вирішила що це саме те, що потрібно моїм тоді ще семикласникам. Показала, запропонувала, дітям сподобалась ідея створити своїми руками фітокартину для нашого кабінету інформатики.
Робота над конструкцією у нас на завершенні. Скоро посадимо свій шедевр. А поки що вивчаємо програмування  мовами Python  та Arduino, збираємо електронні схеми, навчаємось писати для них коди. Робота зі схемами допомагає краще зрозуміти призначення та роль кожного шматка коду в програмі.
Наша школа  попала у 8-ку шкіл України, які першими впроваджують даний проект. В зв'язку з цим ми отримали набір електронних пристроїв та деталей для монтажу електронних схем, зокрема робота-поливальника фітокартини. Учні з великим ентузіазмом взялися за навчальну працю. Особливо люблять збирати схеми, але набір лише один.


Тому під час уроку ми ділимось на групи: одна група збирає "живу схему", а інші - віртуальні за допомогою онлайн-сервісу Main-menu-logo
Тільки натисніть  на кнопку Start Simulation, як побачите роботу схеми, а Code Editor відкриє шматок коду, який управляє роботою схеми. Це здорово!
.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...