субота, 11 червня 2016 р.

Унікальний проект - шалений успіх!


  ‪#‎школаsmart‬
На початку квітня цього року в мережі ФБ зустріла чудову пропозицію  світлого лицаря Науки України приєднатися до всеукраїнського проекту «ШКОЛА SMART» – ШКОЛА ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ, УЧНІВ ТА БАТЬКІВ.
Звичайно, кінець навчального року в школі віщує неабияке наватаження для кожного педагога, але, ближче познайомившись з ідеєю, яка лежить в основі даного проекту, просто не змогла обійти його стороною.
Річ у тому, що, виконавши успішно І частину проекту (теоретичну), ми отримаємо у школи стартові набори мікроелектроніки, за допомогою яких зможемо втілювати в життя свої задуми, а саме: практично побачити, для чого потрібне програмування, навіщо у школі вивчають математику і фізику, хімію та біологію. Учні отримають очевидну мотивацію вивчення дсциплін природничо-математичного циклу.
Признатися чесно, мої найактивніші учні вже закінчують 11 клас, тому прийдеться працювати з молодшою зміною.
Обрала "найскладніших" - семикласників. Ну, такі вони нам дістались, що вчителі приходять від них з уроків розбитими і замученими. А у них в кожного по планшету та смартфону. Інформатику вивчають вже 3-й рік, вміють програмувати мовою Скретч, знають про цикли та розгалуження. Саме те, що потрібно учням для успішної командної проектної роботи.
Тема нашого групового проекту   "Фітокартина в кабінет інформатики"
Учні загорілися бажанням створити робота-поливальника для фітокартини власними руками. А також запрограмувати RGB-світлоїдну лампу для її освітлення.
Як для вчителя, даний проект приніс мені новий досвід: дізналася про інтернет-платформу       GO FUND ED, на яку кожен вчитель може подати заявку для збору коштів на свій проект.
Також познайомилася із колегами  - партнерами по нашому спільному проекту. Разом працювати набагато легше, адже ми всі проходимо неторованою ще досі стежиною: напрацьовуємо вперше на Україні подібний досвід.
Якою ж  солодкою була радість моїх семикласників, коли вони прибігли повідомити новину про те, що наш проект зібрав необхідну заявлену суму! Адже вони також брали участь у поширенні інформації про проект: друкували і роздавали бюлетні проекту своїм батькам, потенційним доброчинцям на прощі у Зарваниці.
5 червня у нас відбулася Скайп-зустріч учнів та вчителів з різних куточків України.
На літо всі учні отримали завдання виростити по 1 рослині для фітокартини. Але найскладніша та найвідповідальніша робота нас чекає у вересні нового навчального року: це монтаж і посадка, вивчення основ мікроелектроніки та нової мови програмування.
Радісно думаю про те, як блищатимуть дитячі оченята, коли ростимуть рослини, а ми їх будемо фотографувати, спостерігати за їх ростом, будувати графіки, просто милуватися красою та ділитися з читачами про все це в мережі.

4 коментарі:

 1. Який цікавий у вас проект. Трішечки заздрю вашим семикласникам. Самаб з задоволенням навчалася у вас разом з ними. Успіхів Вам.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Приємно знову Вас зустріти, пані Наталю! Поки що в даному проекті взяли участь перших 8 шкіл. Планується ще 40. Якщо маєте бажання долучитись, пишіть на ФБ в чат Науці України.

   Видалити
 2. Дуже цікавий проект! Пишаюся вами і вашими учнями!

  ВідповістиВидалити
 3. Світлана, дуже рада за Вас! Успіхів! Надію на нових творчих учнів!

  ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...