пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

QR- коди: мобільне стовідсоткове опитування

#eduЧатPlickers у класі
Соцмережа ФБ приваблює не лише свіжими новинами  від друзів, але є відкритою ареною для обміну досвідом та навчання з метою підвищення кваліфікації.
В серпні  п. Денис (Наука України) організував на ФБ навчальний чат, де я разом з колегами з різних куточків України мала нагоду опанувати одну з найновіших мобільних технологій - роботу на веб-сервісі Plickers. com.
Нещодавно моя колега по навчанню у Відкритій школі Хмарних технологій Алла Калічун, вчителька інформатики зі Львова опублікувала статтю у своєму блозі про використання  цієї технології.
Давайте уважно розглянемо картки, які знаходяться в учнів:Кожна картка має свій унікальний номер: 1, 2, 3... На кожній із чотирьох сторін картки записано 4 латинські букви: A, B,C,D, які відповідають варіантам 4-ьох відповідей на тестове запитання.
Учні підносять картки з правильними на їх думку відповідями на верхній стороні їхньої картинки  (QR- коду).
Вчитель за допомогою встановленого на планшеті додатку Plickers  в лічені секунди зчитує інформацію з карток і отримує результати опитування на екрані планшету. Виявляється, що для цього зовсім не є обов'язковою наявність інтернету в класі.
Розглянемо, як все робиться і які технічні та програмні  засоби необхідні для такої модерної інтерактивності на уроці:
1. Вчителю необхідний планшет, який оснащений задньою камерою. До речі, на моєму планшеті є лише фронтальна камера, і тому мені довелося випробувати нову технологію на учнівському.
2. На планшет завантажуємо додаток Plickers ( Android,  iOS).
3. Реєструємося на веб-сервісі https://www.plickers.com/. Краще це зробити з ПК.
Сервіс має англомовний інтерфейс, але неважко розібратися з меню, поклікавши по вкладках, зрозуміти, як створити клас, запитання.

4. Після чого під'єднати Ваш планшет до інтернету, щоб завантажити створений Вами контент.
5. З розділу Cards роздрукувати картки і роздати учням відповідно до присвоєних їм номерів.
6. Тепер з планшету відкриваємо додаток Plickers, вибираємо підготоване запитання і натискаємо значок камери. Камера ідентифікує кожну відповідь з прізвищем учня і на екрані видно, хто як відповів.
Звичайно, краще мати в класі великий монітор і Wi-Fi, тоді учні матимуть можливість побачити свої відповіді та відповіді однокласників або загальну діаграму відповідей.

1 коментар:

  1. Скажіть, чи можна створити тест який буде складатися з кількох запитань і сумуватися результат роботи.

    ВідповістиВидалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...