неділя, 2 серпня 2015 р.

Біда заставила розкопати скарб

За нашими освітніми реформами, змінами програм, підручників, напевне, і зайцю не вгнатися. Три роки назад, в 2012 н.р. ми якраз отримували підручники для 10 класу за останнього крику моди програмою. Сталося так, що моя, та й не лише моя, школи не отримали жодного підручника з геометрії для 10 класу.  Вчителя з 28-річним стажем таким не злякаєш, та ще й у нашій шкільній бібліотеці залишилися старі підручники   О.В.Погорєлова. Але ж хотілося побачити, погортати той новий рекомендований Міністерством освіти підручник.
Але є  Інтернет. І тут я натрапила на чудовий електронний підручник авторів Біляніна О.Я., Білянін Г.І., Швець В.О. на сайті http://www.3dg.com.ua/ 

І ось вже 3 роки поспіль   навчаю учнів за цим підручником і на уроках, і даю з них домашні завдання. У кого немає комп'ютера чи Інтернету, діти просто на перерві фотографують своїми гаджетами завдання з екрану монітора. Хочу поділитися з читачами, що цей  підручник - просто скарб. Бо він живий:  всі малюнки створено в 3Д-редакторі. Зображення можна повертати, зближувати чи віддаляти, в ньому є задачі з покроковим роз'язанням. яке відбувається в реальному часі, кроки можна при потребі повертати назад, повторювати.
Такі моделі  задач і теорем я використовувала для створення інтерактивних уроків на платформі Moodle.
Як вставити динамічну модель геометричної задачі на плаформу Moodle  - читайте, дивіться і навчайтеся за допомогою цього посилання..
Сріншоти таких моделей можна використовувати для сворення різноманітних дидактичних матеріалів на уроки геометрії чи для дистанційного навчання  Про це  читайте публікацію
Вікторина в інтерактиві LearningApps.org + 3D моделі
Автор великого числа таких моделей ( всі аксіоми і теореми + задачі) - наш сучасник - провідний спеціаліст Національного центру аерокосмічної освіти молоді України Микола Паращенко.  Кращих веб-продуктів для вивчення шкільної геометрії я не бачила. Навчаючись на дводенному семінарі-тренінгу IChampions, ознайомилася зі схожими продуктами американських розробників, які продають за долари, роботи ж пана Миколи набагато кращі і до того ж користуємося ними безкоштовно. Жаль, що найвищі освітні установи не знають про нього і не рекомендують нашим вчителям використовувати даний підручник. А Микола Паращенко - це наш вітчизняний геній, талантище. Колись потомки йому пам'ятник поставлять, якщо це залишиться в моді.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...