пʼятниця, 17 квітня 2015 р.

Міжшкільний проект про те, як не стати жертвою нерозумних традицій, - у хмарному OneNote

Изображение

Цитати із сторінки нашого спільного хмарного OneNote:
Я - Світлана Попель, вчитель математики та інформатики Вишнівчицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Теребовлянського району Тернопільської області, повернувшись додому після VI форуму "Вчитель-Новатор", натхненна роботою своїх колег-форумчан та новими знаннями, отриманими під час навчальних тренінгів у Новопечерській школі, запропонувала своїм учням взяти участь в проекті на тему, яка є глобальною проблемою людства - залежності людини від нікотину.

Річ у тому, що майже всі старшокласники нашої школи , та й не тільки вони - курці. Бігають в шкільний туалет, який знаходиться на вулиці, щоперерви, щоб покурити. Цьому приміщенню туалету, як і приміщенню школи 50 років. Майже мої ровесники.


Пам'ятаю, в час, коли була ученицею цієї ж школи, хлопці також таким займалися. Які вже в нас були авторитарні директори, завучі, вчителі, як строго наказували, виганяли з того приміщення хлопців, та твердиня ще міцнішала , і з покоління в покоління традиції лише зміцніли.

Ми вирішили створити проект, щоб ознайомившись із інформацією з проблеми, хлопці відмовлялися від цієї непотрібної і шкідливої звички.


Учні нашої школи беруть на себе роль інформатиків: створення веб-ресурсу, на якому буде розміщено цікавий та пізнавальний контент, візуалізований найсвіжішими методами сучасних веб-технологій та соціологів - на даний час ними створена анкета для опитування, яка буде оброблятися засобами Excel з метою аналізу та формулювання висновків.


Анкету вирішили дати заповнити не лише старшокласникам, але й і їхнім батькам.


Результати анкети можна побачити в таблиці.

В школі проходить конкурс на тематичну стінгазету.


Проект триватиме до 15 травня.


Порадившись, ми вирішили, що буде багато цікавіше, коли до нас підключаться учні з інших шкіл.


Під час проекту можна буде познайомитись за допомою скайпу чи спільних презентацій, поділитися вмінням використовувати різноманітні веб-сервіси, навчитися розробляти в них сучасні веб-продукти.


Отже, пропонуємо всі запршеним до проекту школам взяти активну участь в обговоренні теми проекту, ідей по його реалізації. Загальновідомо, що одна голова - добре, а дві - ще краще.


Є ідея в кожній школі провести конкурс стіннівок і матеріали оформити у спільному Swey. 

Прохання до всіх учасників проекту: подавати свої ідеї по створенню спільних продуктів та організації зустрічей на цій сторінці. 

МАРІУПОЛЬ.   
Изображение


Мене звуть Грига Вікторія Володимирівна, я вчитель хімії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №65. Проект, який дає змогу спілкуватись дітям, що мешкають у різних містах нашої України, мене дуже захоплює і я очікую несподівані та позитивні результати проекту.


Основна тема зрозуміла. вона доволі гостра не тільки серед молоді. Але ключового питання ще не сформульовано. Під яким саме кутом потрібно розглянути тему проекту? Це потрібно вирішувати разом із дітьми. Наприклад: "Чи допомагає у житті шкідлива звичка палити?" "Чи насправді сигарети такі шкідливі?" "Чи може людина змінити свою звичку до паління?"


Особисто мої пропозиції :


Сформулювати ключове питання проекту. Тематичні питання кожна група обере самостійно згідно власного напрямку та бажанню.


Відркорегувати питання анкети. Включити вік опитанних від 13-14, щоб школярі могли чесно відповідати . Чіткіше сформулювати останні два питання. (Можна вкючити питання, чи дійсно куріння викликає залежність на фізичному рівні, що майже унеможливлює кинути палити ( хотілося б дізнатись, скільки процентів опитуванних вважають себе рабами звички, а скільки спроможні змінити її та співставити результати з тим, чи насправді кинула людина палити))


Кожна команда створює на своїй сторінці одне завдання з матеріалом до опрацювання та пропонує його виконати іншим учасникам.


Виробити спільно з дітьми систему оцінювання. Наприклад, кожна команда обере переможця серед інших за своїм питанням за 12-тибальною шкалою. Загальні конкурси ( стіннівок, назви та логотипу, ін.) визначать переможця онлайн-голосуванням


Пропоную бути відвертими та дозволити бути такими ж дітям, щоб кожен міг висловити свою власну думку ( чи поміняти її), а також обрати своє ставлення до куріння


Особисто я підтримую ідею створення презентаціі -знайомства- представлення кожної групи та розміщення її на сторінці групи


Дізнатись, чи насправді серед старшокласників модно не курити та чому ( досвід кожного навчального закладу груп). Викласти його у довільному вигляді на сторінці Соціологів, наприклад.
Так ось вчора, 16 квітня ми зустрілися з Маріуполем по скайпу і висловили свої бачення та ідеї .

Після нашої зустрічі  Вікторія Володимирівна записала на сторінці спільного OneNote:

"ЗМІНИМО ЗВИЧКИ!" 

Будь унікальним!

До участі в проекті запрошено ще 6 шкіл і ми з нетерпінням очікуємо від них інформації, адже час летить неймовірно швидко.

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...