неділя, 3 серпня 2014 р.

Як корисно і приємно працювати в спільних GoogleDocs!

Робота зі спільними документами, таблицями, презентаціями  (Google,  OneDrive) як успішна запорука для участі в шкільних та міжшкільних навчальних проектах

Чи доводилося Вам писати одночасно в одному документі з кимось, хто знаходиться у мережі Інтернет далеко від вас? У мене є такий  досвід написання спільного конспекту тріарного  уроку, який провели разом з колегами по мережі “Майкрософт - Партнерство в навчанні” Наталією Понежею та Оленою Дабдіною. Спільні матеріали та напрацювання знаходяться на інтернет-сторінці “Тріарний онлайн урок ІМА” .
Надзвичайно цікава  і корисна для професійного вдосконалення робота. Три вчительки з різних областей України (Дніпропетровська, Харківська, Тернопільська) та зовсім різних навчальних предметів (історія, англійська мова та математика) одночасно писали один спільний конспект, обговорюючи деталі через Скайп.
Ось фрагмент нашого інтерактивного путівника цього уроку:
А вже під час самого уроку наші учні з різних куточків країни також писали в спільному документі свої враження від проведеного  онлайн уроку:


Як вчитель інформатики пропоную своїм учням створення спільних гугл-презентацій: кожен учень створює слайд чи два і вже готова робота! Звичайно, її потрібно разом переглянути, оцінити, внести зауваження і пропозиції, допрацювати, щоб отримати якісний продукт:
Отже, як створити файл (документ, таблицю, презентацію) на диску Google, Ви вже знаєте, а зараз давайте подивимось, як надати доступ до файлу іншим користувачам:
1. Справа в головному меню документа знаходиться синя вкладка Настройки доступа:


2. Клікнемо на на неї:


3. У діалоговому вікні, що відкрилося , натиснемо на “синє” слово Изменить і виберемо варіант спільного доступу: редагування - для спільної роботи в документі; читання - лише для перегляду, коментування - для обговорення:
4. Після чого збережемо свій вибір за допомогою зеленої вкладки Сохранить.
5. Скопіюємо посилання, виділене синім кольором, і надішлемо його електронною поштою чи опублікуємо через соцмережі адресатам.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...