понеділок, 12 травня 2014 р.

Що таке Moodle?

MOODLE (Modular Object Oriented Dictance Learning Environment) – це система програмних продуктів, за допомогою якої можна дистанційно, через Інтернет, оволодіти навчальним матеріалом та самостійно створювати дистанційні курси і проводити навчання на відстані.
 
Використання цієї платформи забезпечує учням доступ до численних навчальних ресурсів у зручний для них час.
Завдання вчителя полягає в
  • опануванні роботи на даній платформі;
  • створенні навчального мультимедійного контенту зі свого предмету;
  • організації учнів для роботи на своєму навчальному  веб-ресурсі.
Використовуючи систему Moodle, можна надсилати нові повідомлення учням, розподіляти, збирати та перевіряти завдання, вести електронні журнали обліку оцінок та відвідування, налаштовувати різноманітні ресурси курсу і т.д. 
MOODLE (www.moodle.org) є платформою, дистрибутив якої розповсюджується безкоштовно за принципами ліцензії Open Source. 
Кожний користувач має доступ до джерела-коду платформи і може його змінювати залежно від своїх цілей та бажань. 
Автор концепції платформи MOODLE  - австралієць Martin Dougiamas. Головною його метою було створення платформи, відмінної від доступних на ринку, а саме такої, в якій враховувалися б педагогічні аспекти, що базуються на основах пізнавальної психології, а особливо однієї з її течій, яка іменується конструктивізмом. 
В цій теорії припускається, що учень – активний суб’єкт, який самостійно створює свою власну систему знань, користуючись при цьому доступними йому джерелами знань.
Роль вчителя  в мотивуванні і підтримці своїх підопічних полягає головним чином в підготовці завдань для самостійного опрацювання, оцінюванні результатів їх виконання, коригуванні знань учнів і т.п. Використання цих завдань сприяє формуванню в учня нових знань. Відповідно до основ суспільного конструктивізму, конструйоване знання найефективніше, коли
учні навчаються в співпраці. Це можливо тоді, коли учень працює в групі, ділячись досвідом і думками, і будучи відкритим для досвіду і думок інших.
Перевагою платформи e-learning MOODLE є той факт, що починаючи від її появи, тобто з 1999 року, вона неодноразово була модифікована і доповнена новими рішеннями і інструментами. Програмне забезпечення платформи описано мовою PHP та з використанням безкоштовних загальнодоступних баз даних (MySQL, PostgreSQL і ін.). Платформу MOODLE можна встановити на будь-яку операційну систему (MS Windows, Unix, Linux). 
Система MOODLE2.6 включає набір модулів, використання яких дає можливість співпрацювати на рівнях учень-учень і учень-вчитель. До цих модулів належать: 


Робота в системі  MOODLE2.6 значно простіша, ніж у попередніх версіях.
Пропоную переглянути навчальну презентацію про вбудовування кодів веб-продуктів на сторінки навчального курсу. Ця технологія пригодиться всім початківцям-блогерам і стане у пригоді на різноманітних веб-сервісах:
 У статті використані матеріали з посібника"МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО СТВОРЕННЮ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ ТА ТЕСТІВ У СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ НАВЧАЛЬНИМИ МАТЕРІАЛАМИ MOODLE", 
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, 2011.
Авторський колектив:
Сергієнко В.П. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри
комп’ютерної інженерії Інституту інформатики
Національного педагогічного університету імені
М.П. Драгоманова
Франчук В.М. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри комп’ютерної
інженерії Інституту інформатики Національного
педагогічного університету імені М.П. Драгоманова

Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...