середа, 16 квітня 2014 р.

Гріх таким не поділитися - Проект vkraina.com

 На V форумі "Вчитель-новатор" відбулася презентація нижчеописаного проекту. Думаю, це зацікавить вчителів історії та дослідників історії України. Тому ділюся з усіма читачами свого блогу такою красивою інформацією, як на мене, дуже романтично поданою,  приємною та корисною.
Проект vkraina.com ініційовано компанією «Київстар», національним телекомоператором України. Щороку «Київстар» проводить соціально-освітні програми з метою заохотити українців дізнатися більше про свою країну за допомогою сучасних засобів телекомунікацій. vkraina.com є логічним продовженням реалізованого у 2012 році проекту "Знай Україну".
vkraina.com мультимедійна онлайн-презентація, створена на основі приватної колекції європейських мап XVI – XVIII ст. Андрія Осадчука, члена правління компанії «Київстар». Колекціонер надав дозвіл «Київстар» на оцифрування частини своєї колекції, яка наразі налічує близько 200 оригінальних старовинних мап, що стосуються території сучасних українських земель. 
 XVI–XVIII ст. — золота доба розвитку нової європейської картографії. В цей час географічні карти мали не лише практичне застосування в освіті та військовій справі, а також відповідали за формування політичного, культурного, географічного образу держави та створювались як окремі мистецькі твори.
Кожна мапа — це особливий погляд європейців на територію тогочасної України з усім різноманіттям її поділу, кордонів і назв: від найдавнішого уявлення Птолемея про Сарматію до детального опису України на мапах французького військового інженера Ґійома Левассера де Боплана. Колекція формувалася більше п’яти років, переважна більшість її предметів повернулася в Україну з Європи та США.
 Проект vkraina.com дозволить Вам здійснити подорож крізь століття та прослідкувати, як змінювалося європейське сприйняття формування, розвитку і статусу українських земель упродовж XVI – XVIII ст. На сторінках сайту розміщено 34 спеціально відібрані карти у чіткій хронологічній послідовності. До кожної карти колекціонер надав авторські коментарі, які об’єднуються у стислу історію картографування земель України XVI–XVIII ст.
Текст взято з розділу "Про проект" веб-ресурсу http://vkraina.com/ua/welcome

Немає коментарів:

Опублікувати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...