четвер, 20 березня 2014 р.

Казка про чарівне дзеркальце та дистанційний реальний урок

Колишні казкові чарівні інструменти, за допомогою яких можна було отримувати інформацію на відстані, в 21 столітті не тільки стали реальністю, а й перевершують всякі  найфантастичніші очікування. 
На теперішній час вже створений і постійно вдосконалюється їх потужний арсенал, який можна використовувати для навчального спілкування.  Саме навчальне спілкування є могутнім активатором навчальної діяльності учнів та й і вчителів.  Як то кажуть: в компанії легше й батька бити.Навчання в Дистанційній Академії педагогічних наук відбувається у вигляді вебінарів на платформі WizIQ. Відвідуючи їх ще торік, я думала про те, як би змогла використати цю технологію у своїй вчительській роботі. Тоді вона мені видавалася дуже складною і недосяжною.
Зараз у мене є своя відкрита школа ІКТ, яка має вбудований інструмент для таких онлайн-зустрічей. 
Дистанційний урок  тепер бачу в 3-х різних варіантах:
1. Викладений на платформі Moodle навчальний контент, де учні самостійно в зручний для себе час можуть опанувати певну тему, виконавши практичні завдання і тести, отримати оцінку в електронному журналі:

2. Спільний (бінарний, тріарний) он-лайн урок, який відбувається одночасно в декількох школах з відеозв'язком  для навчального спілкування в реальному часі.

3. Он-лайн - урок в реальному часі на платформі WizIQ чи аналогічній іншій, де вчитель може в призначений час провести урок з великою аудиторією учнів, яким наперед роздається посилання на цей урок.
 Вчора я провела такий  перший урок на прохання своєї харківської колеги для учнів 8 класу. Оскільки діти російськомовні, прийшлося згадати  цю мову, щоб їм було зрозуміліше. Вона в мене дещо краща, ніж у колишнього прем'єра українська.
Але річ не в цьому, а в тому, що за допомогою чату можна отримувати зворотній зв'язок від слухачів і т.ч, коригувати свої дії відносно їх реакції. Дана технологія дозволяє демонструвати учням слайди, писати на на демонстраційній дошці текст, малювати, коментувати свої дії. Відеозв'язок при наших можливостях інтернету використовути не варто, як і зворотний голосовий зв'язок. Це не те що погіршує, а зовсім псує сеанс трансляції. 
Сам WizIQ записує відеозустріч і дає можливість для скачування відеозапису. Якусь частину уроку я перезаписала за допомогою Camtasia Studio і пропоную подивитися для роздумів, як цим можна скористатися в майбутному близькому часі.4 коментарі:

 1. Світлана, я, знаючи наші з вами можливості інтернету і прочитавши ваш пост, бачу для себе урок дистпут в чаті між 2 групами-класами в чаті по якійсь з історичних тем, як закріплення на уроці, або краще вдома, щоб не шукати співпадінь в розкладі.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Думаю, що годиться Візік якраз для диспуту через чат. Причому чат потійно бачать і учні , і вчитель, який є координатором дискусії.

   Видалити
 2. Дякую, Світлано, за гарний досвід. Я проводжу он-лайн уроки в реальному часі. Тобто учнів працюють у класі за підручниками, додатком до нього йде розроблений дистанційний курс у moodle. Тож частину завдань ми виконуємо у класі, частину-дома . Пропоную переглянути та висловити свою думку. Адже, здається, це тільки початок.
  2. Авторський електронний курс з української мови для 8 класу.
  http://www.zhu.edu.ua/mk_school/course/view.php?id=46
  Проведено:
  Урок української мови у 7 класі на сайті"Школи сучасних знань".
  http://www.zhu.edu.ua/mk_school/course/view.php?id=79

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Дякую, пані Галино! Переглянула Вашу дистанційну школу: масштаби зробленого вражають! Колосальна праця. Використані різноманітні види діяльності. Буду у Вас вчитися. Бачу, Ви вже , якщо не помиляюся, два роки працюєте на Мудлі.Томуще не раз буду вивчати Ваш досвід в цьому полі.мене більше притягують мультимедійні види подачі знань: відео, презентації, он-лайн ігри, але бракує часу на їх створення чи пошуки таких, яких бачиться. Всеодно, треба працювати, хоч би там що, бо дистанційне навчання вже наступає традиційній школі на п'яти.

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...