пʼятниця, 12 квітня 2013 р.

Сучасна школа з погляду середньостатистичного сучасного учня 11 класу


Сьогодні отримала справжнє вчительське професійне задоволення від уроку інформатики  в 11 класі  в Зарваницькому колегіумі- інтернаті "Знамення", де працюю як вчитель-сумісник. Бачу відчутний результат своєї праці - це творчі роботи моїх чудових і талановитих учениць: блоги, публікації, мультимедійне відео. Приємно, що все ці види робіт вони опанували, ще приємніше, що ми є друзями  ВК, Facebook, де  спілкуємося з навчальною метою: - на уроці знайомлю з новим застосунком, формую практичні початкові навички, а на домашнє завдання - творча практична робота. На слідуючому уроці - 15 хв на ознайомлення з новим напрямком роботи, а решта - розглядаємо, аналізуємо, оцінюємо принесені  роботи всім класом. Мої учні - творці, аналітики і експерти! Нікому не хочеться, щоб дзвенів дзвоник на перерву, бо ще не всі роботи розлянули. 

Сьогодні дівчата ділилися  відчуттями після створення свого першого в житті відео: "Не судіть строго. 4 рази переробляла!"  Впевнена,  що самостійно здобуті знання з використанням ІКТ, ніколи не вивітряться з голови і стануть їхніми скарбами, які винесуть зі шкільного життя. 
Це  лиш був ліричний вступ, щоб читач зрозумів, яке навчання приваблює сучасного учня. Жаль, що мало вчителів поки що читає мій блог. 
 А тепер  те, чого я аж ніяк не очікувала побачити у домашньому завданні учениці - глибокий мудрий аналіз нашої  старої  системи освіти, яка аж ніяк не може вписатися в 21 століття - століття інформаційного суспільства! 
P.S. Теми робіт учні вибирають на власний розсуд!

  Про школу (Робота Любові Яремкевич, 11 клас, Зарваницький колегіум-інтернат "Знамення")


6 коментарів:

 1. П. Світлано, ви робите дуже чудову роботу спонукаючи своїх учнів до самоаналісу і до аналізу сучасних процесів в освіті. Щось у їх висновках є звичайно юнацький максималізм, але більшість зі сказаного повинно змусити нас освітян змінювати систему освіти з авторитарної на демократичну, а це так складно в країні яка лише по своїй назві демократична, а по своїй суті....????

  ВідповістиВидалити
 2. Коротко, але так влучно...
  Я сподіваюсь міністерські мужі переглянуть його і перестануть " думати про освіту ".

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. http://popsm1.blogspot.com/2013/04/blog-post_1213.html - а тут Ви зможете побачити , якою учениця хотіла б бачити школу. А Ви?

   Видалити
 3. Потрібно частіше прислухатися до учнів, а то невідомо куди заведемо освіту.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Звичайно, учні майже завжди праві....А якщо і не праві, то подивіться перше речення

   Видалити

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...